دروازه اخبار دیجیتال و فن آوری

شبکه‌ی جهانی CDN

شبکه CDN جهانی شرکت مایکروسافت رونمایی شد

eonline724.ir

شبکه‌ی جهانی CDN

در ادامه ی مطلب های قبلی دروازه ، باید عنوان شود که کمپانی مایکروسافت در جریان رویداد بیلد ۲۰۱۸ خود ، شبکه‌ی جهانی CDN یا  به گونه ای دیگر شبکه‌ی تحویل محتوای خود را معرفی کرد.

شایان ذکر است که شبکه‌های تحویل محتوا (CDN) به اپلیکیشن‌های مبتنی بر فضای ابری این فرصت را می دهد تا   گسترش یابند ، توزیع سریعی داشته باشند و همچنین اجازه ی قابل اتکای محتوا در سراسر دنیا را می‌دهند.
در حال حاضر نیز شرکت مایکروسافت در نمایشگاه رویداد Build 2018 از شبکه‌ی CDN‌ جهانی خود پرده برداشت.
این در حالی است که تصمیم دارد تا از طریق Azure CDN و دیگر  عرضه دهندگان خدمات CDN مثل ورایزن و Akmai منتشر شوند.

همچنین شرکت مایکروسافت با بهره گیری از  این سرویس‌های ابری خود، همانند:

  • آفیس ۳۶۵
  • اسکایپ
  • بینگ
  • وان‌درایو
  • و ایکس‌باکس لایو

از تجربه‌ی منحصر به فردی دررابطه بااجرای شبکه‌های تحویل محتوا برخوردار می باشند.

این سرویس بومی تازه وارد شرکت مایکروسافت با در دسترس قرار گرفتن در مرز شبکه‌ی جهانی این شرکت، پلتفرم CDN‌ بسیار فوق‌‌العاده‌ای را  برای کاربران آژور فراهم می سازد. اتصال به شبکه‌ی مایکروسافت در کنار قابلیت‌های جدید کش منطقه‌ای (Regional Caching) عملکرد کش پایدار و قابل پیش‌بینی‌تری را از طریق فراهم‌سازی کش چندلایه همراه با دسترسی خصوصی و مستقیم به محتوا در آژور از PoP-های مرزی هر CDN‌ را هم فراهم می سازد.

در ادامه ی این همایش نیز ، شرکت مایکروسافت اقدام به معرفی از نسخه‌ی پیش‌نمایش عمومی گواهی SSL اختصاصی خود هم کرد  که این فرصت را برای کاربران  فراهم می سازد تا اجازه‌ی سفارشی‌سازی، نگه‌داری از گواهی و ایجاد راهکار CDN متناسب‌ با نیازهای خود را داشته باشد.