دروازه اخبار دیجیتال و فن آوری

محصول مبتنی بر دوربین

محصولی جدید با دوربینی توانمند توسط شیائومی معرفی خواهد شد

eonline724.ir

محصول مبتنی بر دوربین

در این مطلب از دروازه در مورد محصول مبتنی بر دوربین شیائومی  می توان گفت که
به احتمال بسیار زیاد کمپانی شیائومی در نظر دارد تا در اوایل ماه فوریه محصول جدید خود را معرفی کند که مبتنی بر دوربین می باشد.

بر اساس خبرهایی که شنیده ایم گفته می شود که شیائومی (Xiaomi) مشغول برنامه‌ریزی جهت معرفی یک محصول مبتنی بر دوربین در ابتدای فوریه می باشد. همچنین نیز این شرکت از طریق صفحه‌ی  اختصاصی خود در شبکه‌ی اجتماعی ویبو که رسانه‌ای چینی است، تیزر جدیدی را به نمایش گزاشته است که در آن خبر از عرضه‌ی یک نوع دوربین جدید یا حداقل گجتی متمرکز بر قابلیت‌های دوربین می‌دهد. در صورت عرضه‌، این ۱۵۳ مین محصول شیائومی است که در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

این در حالی است که در تیزر منتشر شده توسط شیائومی که البته به زبان چینی هم می باشد دو عبارت «چشم انسان» و «۱۲۰ فریم در هر ثانیه» دیده می‌شود. لازم است بدانید که این تیزر کلماتی نظیر  AR یا «هوش مصنوعی» و Photos را هم شامل می‌شود، با این وجود که این‌ها تمام عبارات و کلمات موجود در این تیزر نیستند. بد نیست بدانید که تیزری مشابه نمونه‌ی به نمایش درآمده‌ی شیائومی در صفحه‌ی اختصاصی ویبوی شرکت چینی شانگهای هانتو تکنولوژی یا اکس‌پرینت که شرکتی بسیار شناخته شده در حوزه‌ی واقعیت مجازی در این کشور نیز منتشر شده است.

محصول مبتنی بر دوربین

شرکت اکس‌پرینت علاوه بر به اشتراک‌گذاری تیزر کلمات دیگری نظیر فناوری AR، عکس، تلفن همراه و ویدئو را نیز اضافه کرده است. درواقع از آن‌جایی که این تیزر در صفحه‌ی اصلی ویبو شرکت شیائومی به اشتراک گذاشته نشده به نظر نمی‌رسد که این محصول یک گوشی هوشمند است، بنابراین این محصول احتمالا گوشی آینده‌ی شیائومی با نام Mix 2s نخواهد بود، محصولی که پیش‌تر شایعه شده بود اولین گوشی هوشمند مجهز به تراشه اسنپدارگون ۸۴۵ است. احتمال می‌رود این محصول از جمله دستگاه‌های سری Mi Home شیائومی است. اگرچه به نظر می‌رسد تمرکز این دستگاه روی عکاسی، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی است؛ ولی حداقل با توجه به بعضی گزارش‌ها احتمال اینکه این یک پرینتر هوشمند باشد نیز داده می‌شود. بنابراین آنگونه که می دانید، کمپانی شیائومی عمدتا به عنوان تولید‌کننده‌ی گوشی هوشمند به شمار می رود.

اما این شرکت نامدار چینی از آن‌جایی که تعداد زیادی گجت‌های جانبی تولید می‌کند و فراتر از یک تولید‌کننده‌ی صرف گوشی هوشمند است. همچنین می توان عنوان کرد که شرکت شیائومی محصولاتی مانند:

  • دوربین‌های ورزشی
  • اسکوترهای برقی
  • دوچرخه‌های برقی
  • تصفیه‌کننده‌ی هوا
  • تعداد بسیار زیادی از انواع دیگر گجت‌ها

را هم دربردارد.
پس با این وجود، شنیده ایم که این شرکت گوشی Mix 2s را در آینده‌ی نزدیک رونمایی کند ،
همچنین گزارش‌های در رابطه با معرفی پرچم‌دار Mi 7 در آینده ی نزدیک هم حکم می کند.