دروازه اخبار دیجیتال و فن آوری

روشن شدن تصاویر تاریک با هوش مصنوعی

روشن شدن تصاویر تاریک با استفاده از هوش مصنوعی تلاش جدید محققان

eonline724.ir

روشن شدن تصاویر تاریک با هوش مصنوعی

در این مطلب به روشن شدن تصاویر تاریک با هوش مصنوعی می پردازیم .
سیستمی توسط محققان ساخته شده است که تصاویر تاریک را بدون اینکه نویز پیدا کنند روشن می کند.
این سیستم مبتنی بر یادگیری ماشین است.

تبلیغات

سامان هاست – طراحی سایت و میزبانی فضا

ایران فلش – تولید کننده انواع فلش مموری و پاور بانک

خرید آنلاین بلیط هواپیما به صورت سیستمی و چارتری

شرکت اینتل به همراه محققان دانشگاه اوربانای ایالت ایلینوی شبکه‌ی عصبی عمیقی توسعه‌ داده اند که میتواند بدون اضافه کردن نویز، تصاویر بسیار تاریک را روشن کند. تعلیم این شبکه با وسیله ۵۰۹۴ جفت عکس در فضای بسیار تاریک، یکی با نوردهی کوتاه و دیگری با نوردهی طولانی، بوده است تابتوان سیستمی ساخت که تصاویر را با کیفیتی بسیار بالاتر از گزینه‌های پردازش فعلی نور می‌بخشد

روشن شدن تصاویر تاریک با هوش مصنوعی

اخیرا مقاله ای منتشر شد که به جزئیات این سیستم یادگیری عمیق و هچنین محدودیت‌ سیستم‌های حذف نویز و تکنیک‌های ارتقاء تصویر فعلی در شرایط نوری بسیار ضعیف پرداخته شده است.
در روش‌های قدیمی پردازش تصاویر تاریک، تصاویر درجه‌ی بالایی از نویز را داشتند
در حالیکه که این اتفاق در روش یادگیری ماشین نمی‌افتد.

تیم تحقیقاتی ذکرشده از تصاویری که توسط فوجی‌فیلم X-T2 و سونی a7S II گرفته شده بود استفاده کردند و علاوه بر این سیستم را توسط عکس‌های دو گوشی آیفون ۱۰ و گوگل پیکسل ۲ نیز تعلیم دادند.

تلاش محققان  برای ساخت سیستمی مبتنی بر هوش مصنوعی یکی از جدیدترین کاربردهای هوش مصنوعی است که میتواند امور پس ازعکاسی را برای عکاسان تسهیل بخشد. سال گذشته  پیش از اقدام برای این سیستم ،سیستمی با نام Deep Image Prior ارائه شد که از شاخصه‌های موجود هر عکس برای اصلاح هوشمند آن استفاده می‌کرد.  و اکنون دو شرکت ادوبی و انویدیا در حال تلاش برای توسعه و ارتقاء قابلیت Content Aware Fill به کمک هوش مصنوعی می باشند.