دروازه اخبار دیجیتال و فن آوری

احتمال شکست و ورشکستگی آمازون تا ۳۰ سال دیگر وجود دارد!

eonline724.ir

در این مقاله از دروازه گفته می شود که اخیرا جف بزوس در خصوص با آمازون صحبت هایی را به میان برده است که موجب شوکه شدن همه شده است.
اکنون با دروازه  همراه باشید تا با گفته های وی آشنا شویم.
گفتنی است که جف بزوس  پیش‌بینی کرده است تا شاید آمازون تا ۳۰ سال دیگر شکست بخورد و ورشکسته شود.
این در حالی است که پس از انتشار خبر ورشکستگی فروشگاه‌های زنجیره‌ای سیرز، این بار جف بزوس ، با پیش‌بینی جدید خود موجب شوکه شدن همه شد.
وی اظهار کرد که احتمال دارد تا آمازون هم در آینده ورشکسته شود.
همچنینی وی فعالیت فروشگاه اینترنتی آمازون را تنها تا  ۳۰ سال دیگر پیش‌بینی کرده است.

کمتر شرکتی می‌تواند بدون بلندپروازی مدیرعامل آن به اندازه‌ی آمازون رشد کند و حال بلندپروازی جف بزوس باعث شده او تاریخ ورشکستی شرکت خود را  پیش‌بینی کند.
همچنین بر اساس گزارش CNBC ، ماجرای پیش‌بینی شکست آمازون برای نخستین بار در جلسه‌ای در سیاتل و پس از ورشکستی فروشگاه‌های سیرز عنوان شد.
بنابراین در این جلسه از جف بزوس پرسیده شد بعد از شکست فروشگاه‌های سیرز چه نکاتی یاد گرفته است و وی پاسخ شوکه آوری داد:

آمازون به اندازه‌ای بزرگ نیست که هرگز شکست نخورد، درواقع من پیش‌بینی می‌کنم آمازون نیز روزی ورشکسته شده و شکست خواهد خورد. تعداد کمی از شرکت‌های بزرگ بیش از صد سال عمر می‌کنند.

با این وجود که صحبت‌های وی ناامید کننده می باشد ، ولی در ادامه  در خصوص با درس‌هایی که می‌توان از شرکت‌های بزرگ ورشکسته شده گرفت، عنوان کرد :

ما نباید روی خودمان تمرکز کنیم بلکه باید روی مشتری‌ها تمرکز کنیم. آمازون در حال حاضر عملکرد بسیار خوبی دارد و شاید روزی مانند اپل به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل شود.

با این وجود ، CNBC  به گفتگو با تعدادی از کارمندان آمازون پرداخت تا درخصوص با بزرگ‌ترین نگرانی‌های این شرکت نظراتشان را بپرسد.
از همین رو نتیجه‌ی نظرسنجی حاکی از آن بود که مقررات دولتی و قوانین ضد تراستبه عنوان بزرگ‌ترین ریسک‌هایی محسوب می شوند که این فرصت را نمی دهند تا جف بزوس به اصل خود یعنی اهمیت دادن به مشتری پایبند باشد.