دروازه اخبار دیجیتال و فن آوری

باگ جدید فیسبوک

باگ جدید فیسبوک ،فهرست‌ افراد بلاک شده را از حالت مسدود خارج کرده است

eonline724.ir

باگ جدید فیسبوک

در این مقاله از دروازه به باگ جدید فیسبوک می پردازیم .
گزارشی از شرکت فیسبوک منتشر شده است حاکی از اینکه بر اثر بروز باگی جدید به صورت موقت
بیش از ۸۰۰.۰۰۰ فهرست بلاک شده فیسبوک، به حالت فعال درآمد.

گفته می شود که به تازگی،  بر اساس ایجاد باگی در فیسبوک، بیش از ۸۰۰.۰۰۰ فهرست بلاک شده، بدون اطلاع افرادی که آنها را بلاک کرده بودند، از حالت مسدود خارج شد.
با توجه به اعلام شرکت فیسبوک، این باگ از تاریخ ۲۹ ماه می (۸ خردادماه)  تا ۵ ژوئن (۱۵ خردادماه) تعدادی از کاربران فیسبوک را شامل شده است و فهرست‌ افراد بلاک شده آنها را بدون اطلاع ، از حالت مسدود خارج کرده است.

باگ جدید فیسبوک

البته از طرفی می توان گفت که این امر موجب خوشحالی نیز می گردد، به این دلیل که حتی اگر فردی که توسط شما مسدود شده است، قبلا جزو دوستان شما باشد و شما وی را به هر دلیلی در فهرست بلاک قرار داده باشید، در اثر بروز باگ جدید فقط  می‌تواند در مسنجر فیسبوک برای شما پیام بگذارد و یا مجددا تلاش کند تا شما را به عنوان دوست خود به فهرست دوستانش اضافه کند.
اما با این وجود نمی‌تواند پست‌هایی که شما با دوستان خود به اشتراک می گذارید
و حالت خصوصی دارد را مشاهده کند.

در نخست شرکت فیسبوک  دررابطه با دلیل ایجاد این باگ حرفی به میان نبرده بود
و فقط به ارسال اطلاعیه‌ای برای کاربرانی که تحت تاثیر این باگ قرار گرفته‌ بودند، اکتفا کرد.

اکنون شرکت فیسبوک دررابطه با علت وقوع باگ ، توضیحاتی را ارائه داد:

توضیح دادن و بیان جزئیات فنی درباره‌ی علت بروز چنین باگی، آنهم از طریق پست توییتری، کار ساده‌ای نیست. ولی اگر بخواهم موضوع را به‌صورت کلی توضیح بدهم باید بگویم، اکثر اطلاعات قابل مشاهده کاربران فیسبوک در محلی به نام «انجمن‌ها» نیز ذخیره می‌شود و که بخشی از این اطلاعات مشخص می‌کند مردم کدام پست‌ها را ببینند و روی کدام پست‌ها می‌توانند اعلام نظر کنند.در اثر بروز باگی فنی، برخی اطلاعات مربوط به انجمن‌های فیسبوک و مسنجر فیسبوک پاک شدند و به همین دلیل فهرست مسدود شده‌ها نیز همراه سایر اطلاعات حذف شدند.