دروازه اخبار دیجیتال و فن آوری

بازی فورتنایت

درآمد فوق العاده بازی فورتنایت در سال ۲۰۱۸

eonline724.ir

بازی فورتنایت

در این مطلب از دروازه به بازی فورتنایت ، می پردازیم.
طبق گزارش جدیدی که از سوی موسسه تحقیقاتی سوپر دیتا منتشر شده ، فورتنایت موفق شده است در سال ۲۰۱۸، درآمد فوق‌العاده ۲.۴ میلیارد دلاری را به جیب سازندگان خود واریز کند. بر طبق این گزارش، این بازی محبوب سبک بتل رویال در سال ۲۰۱۸ از هر بازی دیجیتالی دیگری درآمد بیشتری داشته است.

این عملکرد فوق‌العاده باعث شده است که درآمد کلی بازی های دیجیتال در تمام پلتفرم‌ها ۱۱ درصد افزایش پیدا کند. همچنین عملکرد باورنکردنی فورتنایت منجر به این شده که درآمد بازی های سبک Free-To-Play بر روی کنسول‌ها، ۴۵۸ درصد نسبت به سال گذشته جهش داشته باشند. برای اینکه دید بهتری درباره محبوبیت فوق‌العاده‌ی فورتنایت به دست بیاورید، جالب است بدانید که رتبه دوم این جدول متعلق به بازی Dungeon Fighter Online از کمپانی Nexon است که درآمدی معادل ۱.۵ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است.

دیگر همه سازندگان و کاربران به این موضوع اطمینان دارند که بازی های سبک بتل رویال و مبارزه‌های آنلاین تبدیل به محبوب ترین سبک در میان گیمر ها در سال ۲۰۱۸ و احتمال سال‌های پیش رو شده‌اند، بنابراین عجیب نیست که بدانید بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds نیز در رتبه اول بازی های غیر رایگان قرار گرفته است و با درآمد ۱.۰۲۸ میلیارد دلار، سود سرشاری را نصیب سازندگان خود کرده است؛ البته باید توجه داشته باشید که این آمار، شامل درآمدهای نسخه فری تو پلیِ بازی پابجی که بر روی پلتفرم موبایل منتشر شده، نمی‌شود.

کدام بازی‌ها درآمد بیشتری در سال ۲۰۱۸ به دست آورده‌اند؟

در ادامه‌ی این گزارش به ۵ بازی برتر غیر رایگان از نظر میزان درآمدها نیز اشاره شده است که رتبه بندی آنها را در زیر می بینید؛ علاوه بر پابجی، فیفا ۱۸ و نسخه پنجم بازی محبوب جی تی ای نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند:

  • بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds از کمپانی Bluehole – درآمد ۱.۰۲۸ میلیارد دلار
  • بازی FIFA 18 از کمپانی Electronic Arts – با درآمد ۷۹۰ میلیون دلار
  • بازی Grand Theft Auto V از کمپانی Take-Two Interactive – با درآمد ۶۲۸ میلیون دلار
  • بازی Call of Duty: Black Ops IIII از کمپانی Activision Blizzard – با درآمد ۶۱۲ میلیون دلار
  • بازی Red Dead Redemption 2 از کمپانی Take-Two Interactive – با درآمد ۵۱۶ میلیون دلار