دروازه اخبار دیجیتال و فن آوری

لایک‌ها و فالوورهای جعلی توسط اینستاگرام غیر فعال خواهند شد!

eonline724.ir

با توجه به گزارشی که به تازگی منتشر شده است، گفته می شود که اینستاگرام  قصد دارد تا لایک‌ها و فالوورهای جعلی را حدف کند و جلوی فعالیت آن ها را بگیرد.
در ادامه این گزارش از دروازه همراه ما باشید تا به جزئیات بیشتری از این تصمیم اینستاگرام بپردازیم.
همچنین گفتنی است که هدف از انجام این کار ارائه تجربه واقعی اشتراک گذاری به کاربران توسط مدیران شبکه اجتماعی Instagram  تلقی شده است.

این در حالی است که اینستاگرام در یک پست وبلاگی عنوان کرده که امیدوار است، کاربرانش بتوانند تجربیات و فعل و انفعالات واقعی را تجربه نمایند.
همچنین Instagram درپی آن می باشد که از فعالیت‌های ناعادلانه همانند  اپلیکیشن های افزایش فالوور و لایک که به عنوان این تجربه محسوب نمی شوند هم جلوگیری کند.

با این حال ، اینستاگرام الگوریتم‌های جدیدی را به کار گرفته است که قادر به شناسایی این دسته از فالوورهای جعلی می باشد و همه  فعالیت‌های آن‌ها اعم از لایک، فالو و نیز کامنت را که به وسیله اپلیکیشن‌های شخص ثالث انجام می‌گیرد، متوقف سازد.
علاوه بر این نیز، اینستاگرام از حساب‌های کاربری که از سرویس‌های شخص ثالث (معروف به فالوورگیر) هم بهره مند می شوند تقاضای تغییر رمز عبور حساب کاربری خودشان را هم کرده است.

برنامه های دریافت فالوورهای جعلی قادر به سرقت اطلاعات شما می باشند!

گفته می شود که امکان دارد تا به دست آوردن اطلاعات کاربری افراد گوناگون به وسیله این اپلیکیشن‌های شخص ثالث افزایش فالوور ریسک‌پذیر باشد و حتی موجب فاش شدن آن ها خواهد شد.
با این وجود درصورتی که قبلا هم این سرویس‌ها را به کار می گرفتید و اکنون از آن استفاده نمی کنید، بایستی اقدام به تغییر رمز عبور اینستاگرام خود کنید.
همچنین اینستاگرام بیانیه ای به شرح زیر اعلام کرده است:

از روزهای ابتدایی اینستاگرام، ما فالوورهای جعلی را به صورت خودکار شناسایی و حذف می‌کردیم تا از جامعه‌ی مجازی خود محافظت کنیم. به‌روزرسانی امروز، تنها گام دیگری برای پرجنب و جوش نگه‌داشتن جامعه‌ی اینستاگرام است؛ جایی که مردم در راه حل‌های معتبری به آن متصل شده و اشتراک گذاری می‌کنند.

طبق گفته ی این شرکت ، هم اکنون این معیار در حال انجام است، بنابراین می تواند به این معنا باشد که به صورت پیاپی، حساب‌هایی که از ابزار مصنوعی برای افزایش فالوور استفاده می‌کنند، مشخص خواهند شد.