دروازه اخبار دیجیتال و فن آوری

ایمن‌سازی اطلاعات مشتریان

سازمان‌های بزرگ باچالش ایمن‌سازی اطلاعات مشتریان روبرو خواهندبود

eonline724.ir

ایمن‌سازی اطلاعات مشتریان

در این مطلب به چالش ایمن‌سازی اطلاعات مشتریان می پردازیم .

طبق پژوهشات  مؤسسه Insight UK که  نظرات ۲۰۰ رهبر بزرگ کسب ‌و کار و تجارت را که هرکدام حدود ۵۰۰ کارمند در کشور انگلستان دارند، گردآوری کرده است. براساس نظرات اکثر این رهبران تغییر و تحولات حوزه کسب و کار مرهون پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه فناوری‌های دیجیتال می باشد و همچنین این پیشرفت ها نحوه خدمات ارائه شده از سوی این شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

این رهبران براین باورند که حتی اگر تکنولوژی هایی مثل کلاود(cloud)، تجزیه و تحلیل داده‌ها، الگوریتم‌های یادگیری ماشینی (machine learning )و گوشی‌های هوشمند را در نظر نگیریم، باز هم بیشتر شرکت‌ها با سرباره‌های (header) بزرگ اطلاعاتی روبه‌رو هستند. به همین دلیل شرکت‌ها نمی توانند درخواست‌ها و نیازهای کاربران در حوزه دیجیتال را پاسخگو باشند. از طرفی دیگر حفظ حریم خصوصی و امنیت مشتریان چالشی است که سازمان ها با آن روبرو هستند و معتقدند این چالش ها روز به روز بیشتر خواهد شد. همچنین حدود ۸۴ درصد از مدیران ابراز داشته اند که بیشتر مشتریان تمایل دارند بدانند که داده ها و اطلاعات آنها در کجا ذخیره میشود و از امنیت آنها مطمئن شوند.
این موضوع نشان دهنده اهمیت محرمانگی اطلاعات و امنیت برای مشتریان می باشد.

ایمن‌سازی اطلاعات مشتریان

البته حدود ۵۴ درصد از رهبران بیان داشته اند که بدست آوردن یک الگوی امنیتی کارآمد برای ذخیره‌سازی داده‌ها فرایندی بسیار پیچیده و سخت است.
ولی اگر افشای اطلاعات شرکت TalkTalk در سال ۲۰۱۶ را مورد بررسی قرار دهیم، مشاهده می‌کنیم که این موسسه حدود ۶۰ میلیون پوند ضرر متحمل شد.
اما از دست دادن صد هزار مشتری طی سه ماه ضرری بالاتر از از دست دادن سرمایه بود.
مدیر فناوری اطلاعات برنامه‌های شرکتInsight UK در رابطه با امنیت سرویس‌های کاربران اذعان داشته است:

«در جهانی که همه دستگاه‌ها آنلاین هستند، هر دستگاه نقش یک نقطه ورودی را بازی می‌کند.
به همین دلیل ضروری است که مبحث امنیت سایبری در هر پروژه سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، محصول، سرویس یا ابزار به‌عنوان یک مؤلفه کلیدی مورد توجه قرار گیرد و پیاده‌سازی شود.
این رویکرد باعث می‌شود تا در آینده به سطحی از امنیت دست پیدا کنیم که مد نظر مشتریان قرار دارد.»